SUKCES NASZEJ SZKOŁY

Takie dni jak ten, lubimy najbardziej. To dni, w które możemy pochwalić się ogólnopolskim sukcesem. Nasza szkoła otrzymała tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie „Mistrzowie Energii” organizowanym w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) oraz nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 2000 zł do wykorzystania na cele edukacyjne.

Projekt “Pokój marzeń”

Pokój marzeń, to projekt z techniki uczniów klasy 6b. Zadaniem było stworzenie wymarzonego pokoju młodzieżowego, który powinien być funkcjonalny i odpowiadać wielu potrzebom. Wielu uczniów zadbało o najmniejsze detale wystroju, wykorzystując długopisy 3D.

Mit o Demeter i Korze – tęsknota za wiosną.

To była prawdziwa uczta na Olimpie, tyle że zamiast ambrozji i nektaru klasa 5a serwowała cudowne kostiumy i wyśmienitą grę aktorską. Wspaniali Uczniowie, wspaniałe przedstawienia. Tak bardzo czekamy na wiosnę, że na warsztat wzięliśmy mit o Demeter i Korze. Koro przybywaj na ziemię!
Zapraszamy na fotorelację. 

Laboratoria przyszłości

 

Szukaj aktywności naszych uczniów na FB SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach :)

Piasek księżycowy i Dzień Kobiet

Świetliczaki przez ostatnie dni zajmowały się dwoma tematami naraz. Uczyły się jak z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i nie tylko, wykonać ciekawe masy sensoryczne do zabawy.

Europejski Dzień Logopedy

Gratulacje dla Mariki!

Nasza uczennica Marika zdobyła brązowy medal w grupie wiekowej junior podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami, które odbyły się w dniach 25-26.02.2023 w Bydgoszczy. Podziwiamy i gratulujemy!

#Rozmawiaj#Reaguj

Rozpoczęła się kampania społeczna pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”,  przygotowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc opiekunowi małoletniego poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie. Jedno ze wskazań kampanii to: „Gdy zauważysz, że dziecko jest, m.in.: przygnębione i zlęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj. #RozmawiajReaguj”.

Świat bajek

W minionym tygodniu świetliczaki zajmowały się światem bajek. Rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówki, rebusy i łamigłówki. Dla lubiących zajęcia plastyczne czekały ciekawe aktywności jak: wyklejanie kota grochem i fasolą; zabawy z ciastoliną, wykrawanie z masy solnej kota oraz ozdabianie i tworzenie wg własnego pomysłu postaci. Dzieci wykonywały też zimowe szaliki, do których mocowały frędzelki z wełny. Chętnie kolorowały też zimowe ptaki, wycinały i kleiły je.

W krainie lodu!

Klasa 2c ukończyła realizację kolejnego modułu innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Na fascynujące przygody do zimowej krainy zabrała nas książka Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”. Realizując wybrane zadania wykonaliśmy wiele ciekawych prac i zdobyliśmy bardzo obszerną wiedzę dotyczącą najmroźniejszej części Ziemi, czyli Antarktydy.

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.