Jeże, bałwanki i rzuty do celu

Ostatnie dni upłynęły świetliczakom w sposób ciekawy i bardzo kreatywny – na wbijaniu, malowaniu, rzucaniu i lepieniu. Ale po kolei… . Tydzień zaczęliśmy od Dnia Jeża – dzieci podczas zajęć wykonywały jeżyki z ziemniaków, wykałaczek i różnorodnych ozdób. Kolejne dni to poznawanie różnorodnych technik plastycznych. Świetliczaki uczyły się m.in. malować na chusteczkach higienicznych, gazie, folii spożywczej i aluminiowej.

W krainie klocków Lego

Niektóre rzeczy bardzo trudno zbudować, a jednocześnie łatwo zburzyć. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a i 2c podczas wycieczki do Kiczyc, gdzie pod czujnym okiem animatorów, rozwijali umiejętność współpracy w grupie oraz uczyli się zdrowej rywalizacji. Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

W załączeniu znajdą Państwo informacje o bezpłatnej ofercie Programu Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli - TUTAJ.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W minionym tygodniu świetliczaki zajmowały się tematyką ulubionych postaci  z bajek – wyklejały je kolorową masą plastyczną na płytach CD, a następnie ozdabiały.  Malowały  je także farbami, kredkami i pisakami. Ponadto chętne dzieci wykonywały dekoracje jesienne na waflach ryżowych. Obchodziliśmy też ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – dzieci kolorowały godło Polski.

Grypa – jak się chronić?

“Uczenie się przez działanie – jak wprowadzać zmiany”

W imieniu Pana Prezydenta Macieja Gramatyki, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem oraz w imieniu zespołu organizacyjnego, serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w godz. od 14:30 do 16:00 w dniu 29 listopada 2022 r. Rejestracja na konferencję oraz warsztaty w terminie od 2 listopada do 16 listopada 2022 r. online, poprzez wypełnienie formularzy na stronie.

W bajkowym świecie!

Uczniowie klasy 2c brali udział w kreatywnych warsztatach prezentujących bajki z całego świata. Aktywnie uczestniczyli w ich opowiadaniu. Wydawali odgłosy, imitowali bajkowe postaci, angażując się całym ciałem. Stworzyli także książeczkę rozkładankę. Było wesoło, twórczo i aktywnie!

#SzkołaPamięta

Uczniowie klasy 2c wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta w ramach, której odwiedzili cmentarz na Starych Tychach, zapalili znicze na grobach bohaterów narodowych – żołnierzy poległych w 1939 r., powstańców śląskich i orląt lwowskich.

W dniach od 1 do 19 listopada po raz kolejny nasza szkoła weźmie udział w międzynarodowej Kampanii „19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”, której symbolem jest pomarańczowa wstążka. Jak co roku przez 19 pierwszych dni listopada będziemy podejmować szereg działań mających celu na promowanie życia bez przemocy i szukaniu alternatywnych sposobów radzenia sobie ze złością. Tegorocznym tematem przewodnim jest EMPATIA,  a hasło akcji to: „STACJA – EMPATYCZNI – RAZEM MAMY MOC”.

Dzień dyni w świetlicy

Uczniowie uczęszczający na świetlicę mogli wziąć udział w zajęciach i zabawach związanych z dynią. Świetliczaki dowiedziały się ciekawych informacji o tym warzywie. Można było spróbować swoich sił w wykreślankach i krzyżówkach. Podczas zajęć plastycznych powstały dynie wykonane różnorodnymi technikami

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.