Zapraszamy na nową stronę szkoły

Dzień postaci z bajek

W minionym tygodniu świetliczaki zajmowały się tematyką ulubionych postaci z bajek – wyklejały je kolorową masą plastyczną na płytach, a następnie ozdabiały, malowały farbami na dużych kartonach. Powstały również małe obrazki w drewnianych ramkach. Chętne dzieci ulepiły z ciastoliny ciekawe figurki ze świata bajek. Świetlica była nad wyraz wesoła i kolorowa.

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

1. W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź punkt znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
2. Skorzystaj w Tychach z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji
Formy zapisów na porady:
-telefonicznie 32 776 30 31 w godzinach pracy urzędu
-email npp@umtychy.pl
-samodzielnie przez stronę np.ms.gov.pl
-osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy, al. Niepodległości 49

#10 sekund by zareagować!

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączy się do międzynarodowej Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży, której celem jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy. Symbolem akcji trwającej od 1 do 19 listopada jest pomarańczowa wstążka – znak sprzeciwu wobec działań krzywdzących dzieci i młodzież. Hasłem przewodnim edycji 2023 jest #10sekund.

Śląsk w miniaturze Kolejkowa

Świat w miniaturze z kursującymi pociągami, jadącymi autami, tramwajami, pływającymi statkami i mieszkańcami Kolejkowa wyglądał jak rzeczywisty. Podczas zwiedzania uczniowie poznali charakterystyczne budowle i miejsca naszego regionu. W czasie warsztatów klasa 3b mogła sama wykonać makiety, które będą im przypominać wycieczkę i miło spędzony czas w Kolejkowie.

Makaron i dynia w świetlicy

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej zajęcia związane były zarówno ze Światowym Dniem Dyni, jak i również z Dniem Makaronu.

Apel z okazji DEN

Uczniowie klasy 1c, 2a, 3b przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 2a wprowadziła nas w jesienny nastrój piosenką i tańcem z szarfami. Natomiast uczniowie 1c i 3b przedstawili piosenkę i wierszyki związane z Dniem Nauczyciela. Wszyscy zakończyli występ wspólnym utworem muzycznym z życzeniami dla wszystkich nauczycieli.

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

W ramach tematu tygodnia – Dzień Edukacji Narodowej – w świetlicy szkolnej przez cały czas uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela, w trakcie których uczyli się okazywać szacunek wszystkim osobom pracującym w szkole. Z tej okazji świetliczaki wraz z wychowawcami przygotowały drobne upominki dla dyrekcji szkoły oraz nauczycieli. Podczas zajęć powstały laurki dla nauczycieli oraz ich portrety. Zostały złożone im życzenia.

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje

W ramach współpracy z Miastem Tychy, w związku z powierzeniem naszej organizacji prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji,  informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej przez mieszkańców Miasta.

Edukacja na wesoło :-)

We wtorek odbyła się akademia dla klas starszych z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu klasy 6B.