Makaron i dynia w świetlicy

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej zajęcia związane były zarówno ze Światowym Dniem Dyni, jak i również z Dniem Makaronu.
Uczniowie poznali wiele informacji i ciekawostek związanych z tym warzywem a przy pomocy różnych technik wykonali i ozdobili je: wyklejali bibułą i plasteliną. Powstały też dynie papierowe. Dzieci malowały je farbami na papierze oraz na folii. Dla chętnych były przygotowane krzyżówki, wykreślanki oraz kodowanie obrazków.
Z okazji Dnia Makaronu chętne świetliczaki wykonały biżuterię z makaronu, który to wcześniej pomalowały farbami. Powstały też ciekawe obrazki – jesienne liście namalowane na drewnie, które dekorują świetlicę. Z ciastoliny dzieci wykonały kasztany, jesienne grzybki i liście.