ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

ROK SZKOLNY 2023/2024

wychowawca – mgr Barbara Durkalec
wychowawca – mgr Katarzyna Malcherek – Piskorz

pomoc nauczyciela – p. Iwona Piecha

 

…………………………………………………………………………………………………

ROK SZKOLNY 2022/2023

Oddział przedszkolny czynny od 7.00 do 16.00.
01.09.2022 tj. czwartek proszę dziecko zaopatrzyć w:

-wygodne ubranie nie krępujące ruchów  dziecka odpowiednio dobrane do pogody
-wygodne sportowe obuwie na białej podeszwie zapisane na rzep
-ubranie na zmianę w materiałowym i podpisanym worku

Pozostałe informacje zostaną podane podczas zebrania rodziców, które zostanie ogłoszone w najbliższym czasie. Podczas przyprowadzenia dziecka, otrzymają Państwo wstępne dokumenty, które uzupełnione należy oddać podczas odbioru dziecka.

———————————————————————————————————————

ROK SZKOLNY 2022/2023

GRUPA BYSTRZAKI – 3,4,5 – latki
wychowawca – mgr Katarzyna Malcherek – Piskorz
pomoc nauczyciela – p. Teresa Zybała

GRUPA SUPERSMYKI – 5,6-latki
wychowawca – mgr Barbara Durkalec
pomoc nauczyciela – p. Iwona Piecha

———————————————————————————————————–

ROK SZKOLNY 2020/2021

Dokąd tupta deszczową porą jeż? Do biedronek, teraz wiesz :-)

Malowane liście

Biedronki przywitały jesień malując piękne kolorowe liście.

Spotkanie z policjantem

Dzisiaj gościliśmy pana Policjanta, który przekazał nam ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzień Kropki

Dzisiaj Biedronki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki,
a nasza Zosia obchodziła swoje trzecie urodzinki :-)

rok 2019 /2020

W ostatnim tygodniu maja, Puchatki spędziły wiele pięknych chwil rodzinnych i stworzyły piękne portrety i drzewka genealogiczne swoich rodzin.

W związku z epidemią wirusa SARS-  COV 2 proszeni są Państwo o wypełnienie wniosku o wznowienie opieki Państwa dziecka w naszym przedszkolu. Wniosek do pobrania i wypełnienia znajduje się TUTAJ.

Majowa łąka wygląda najpiękniej w pracach Puchatków:) A zielone żabki wesoło do wszystkich się uśmiechają:)

    

Przepięknie wykonane prace naszych najmłodszych milusińskich z grupy przedszkolnej Puchatków. Zabawki ekologiczne –ludziki z patyczków – wykonane w ramach tygodnia tematycznego „Dbamy o przyrodę”.

Wesołych Świąt!
Życzą Pani Kasia i Pani Basia

Wielkanoc

Drogie Puchatki,

Przesyłamy Wam zabawy buzi i języka online  że strony www.mimowa.pl, a w wolnej chwili dla relaksu ze strony youtube.pl  zaśpiewajcie ze smokiem Edziem wasze ulubione piosenki. Pozdrawiamy serdecznie

https://www.mimowa.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=s89BCGQvlSU

Drodzy Rodzice,

W odniesieniu do obecnie panujących wytycznych i trudnego dla nas wszystkich czasu, zamieszczamy na naszej stronie kilka przydatnych stron z których możecie Państwo darmowo korzystać w pracy w domu z dzieckiem.

Można tam znaleźć między innymi prace i pomysły plastyczne, karty pracy do ćwiczenia małej motoryki a także gry i zabawy dla najmłodszych dzieci. Zachęcamy do zaglądania na strony i z niecierpliwością czekamy na nasze dzieciaki po zakończonej kwarantannie.

Adresy:

www.mojedziecikreatywne.pl

www.eduzabawy.com,

www.panimonia.pl,

www.maluchwdomu.pl

rok szkolny 2019/20

Nauczycielka grupy ,,SÓWKI”- mgr Barbara Durkalec
pomoc nauczyciela: Agnieszka Seweryn- Pestka

 Nauczycielka grupy  ,,PUCHATKI”- mgr Katarzyna Malcherek- Piskorz
pomoc nauczyciela: Wioletta Staniszewska

……………………………………………………………………………………

Nasze oddziały przedszkolne znajdują się w budynku  Szkoły Podstawowej nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi  w Tychach. Prowadzimy dwie grupy przedszkolne, których sale usytuowane są na parterze. Dzieci mogą korzystać z domowych posiłków (śniadania i obiady) przygotowywanych przez panie kucharki. Mamy dostęp do kolorowego placu zabaw i boiska znajdującego się na terenie szkoły. Jesteśmy szczególnie zatroskani o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci powierzonych naszej opiece. Zapewniamy naszym wychowankom dobrą zabawę i edukację w grupie rówieśników. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Programie wychowawczym i Programie profilaktycznym “Moje bezpieczeństwo” oraz w Statucie Oddziału Przedszkolnego.

 

W związku z wejściem w życie w dniu 01 października 2016r. ustawy z dnia 05 września 2016r. o szczególnych zasadach rozliczeń podatku od towarów i usług oraz dokonywania zwrotu środków publicznych przeznaczonych na realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu przez jednostki samorządu terytorialnego, która dotyczy centralizacji VAT w jednostkach samorządu terytorialnego (Dz.U.2016.1454), z dniem 01 stycznia 2017r. Gmina Miasta Tychy wprowadza centralizację rozliczeń podatku od towarów i usług.

W związku z powyższym  Dyrektor informuje, że od stycznia 2017r ulegają zmianie zasady rozliczania opłat za żywienie w jednostkach oświatowych.

Opłaty będą wnoszone w terminie do 15-go następnego miesiąca za miesiąc poprzedni, na podstawie informacji o płatności, która przekazywana będzie rodzicowi do 5-go każdego miesiąca.

Rodzice, którzy chcą aby ich dzieci jadły obiady w szkole, zobowiązani są do podpisania umowy o korzystanie z obiadów w stołówce szkolnej.

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.