#10 sekund by zareagować!

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączy się do międzynarodowej Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży, której celem jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy. Symbolem akcji trwającej od 1 do 19 listopada jest pomarańczowa wstążka – znak sprzeciwu wobec działań krzywdzących dzieci i młodzież. Hasłem przewodnim edycji 2023 jest #10sekund. Tegoroczna kampania ma przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak reagować na przemoc i co może zrobić każdy z nas w ciągu 10 sekund, żeby ją powstrzymać. Podczas podejmowanych działań będziemy mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności oraz o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i osiągnięcia dobrostanu psychicznego.

Beata Kapinos
pedagog szkolny