#zostańwdomu i #czasnarelacje

Sytuacja pandemii jest wyzwaniem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Bycie razem w domu stwarza więcej okazji do kontaktu. Zespół Działu Edukacji Kulczyk Foundation postanowił podzielić się z Państwem wieloletnim doświadczeniem i materiałami z setkami pomysłów na aktywności pomagające w podjęciu rozmowy o emocjach, uczuciach i wartościach. Na platformie SoundCloud zostały udostępnione wszystkie nagrania bajek i piosenek, które w piękny sposób, głosami znanych i lubianych osób opowiadają o emocjach, uczuciach i wartościach.

Drugim elementem akcji #zostańwdomu #czasnarelacje są przygotowywane razem z Instytutem Dobrego Życia („Wysokie Obcasy”) krótkie artykuły poświęcone wybranemu zagadnieniu związanemu z rozwijaniem kompetencji społeczno-emocjonalnych. Każdy dzień to inny temat: jak radzić sobie ze złością, jak porozmawiać z dziećmi o granicach i jak je ustalać, jak rozwijać empatię. Do każdego tematu krótkie wprowadzenie oraz proponowane konkretne aktywności, do wykonania indywidualnie lub całą rodziną. Artykuły w cyklu #zostańwdomu #czasnarelacje ukazują się na stronie www.wysokieobcasy.pl/Instytut, od poniedziałku do soboty i dostępne są bezpłatnie dla wszystkich czytelników.

Beata Kapinos
pedagog szkolny