Zima lubi dzieci

Zimowa pogoda dopisywała (przynajmniej w niektóre dni) więc świetliczaki chętnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Udało się ulepić dużego bałwana, porzucać śnieżkami, pobiegać, poskakać i pospacerować. Gdy wiał silny wiatr i padał deszcz pozostawały różnorodne zabawy w pomieszczeniu. Podczas zajęć plastycznych powstały prace i ozdoby o tematyce zimowej (m.in. bałwanki z kubków, wyklejane rękawiczki, szaliki i ptaki, bransoletki  z gotowych elementów itp.). Dużo radości sprawiły świetliczakom zabawy ruchowe z wykorzystaniem m.in. tunelu, równoważni, piłek do skakania, obręczy do rzucania itp. Można było również sprawdzić swoje siły podczas odgadywania zagadek i rebusów o tematyce zimowej i “wyturlać bałwanka” (gra z wykorzystaniem kostek do gry). Zajęcia odbywały się w dniach 21-28 stycznia i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych dzieci.