Zespół teatralny ,,Arabeska”

Czas podsumować działalność artystyczną zespołu teatralnego ,,Arabeska”, który tworzą uczniowie klas 6b i 5a. Zajęcia teatralne współorganizowane są przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie i naszą placówkę w ramach zajęć pozaszkolnych.W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, możemy pochwalić się wieloma sukcesami. Tegoroczny ,,sezon teatralny” rozpoczęliśmy przedstawieniem ,,Mucha przed sądem”, które zaprezentowaliśmy na Dniu Otwartym SP 5 (26.02.2014r.) przed jury Chorzowskiego Centrum Kultury oraz przed uczniami naszej szkoły i zaproszonymi przedszkolakami. Spektakl zakwalifikowany został do finału III Festiwalu Małych Form Artystycznych Chorzowskiej Akademii Teatralnej odbył się 02.04. 2014r. Jury w składzie: p. Emilia Krakowska, Robert Talarczyk, Henryka Wach – Malicka przyznało nam I miejsce. Indywidualne wyróżnienia – nagrody aktorskie – otrzymali: Sara Sobczyk za rolę Muchy i Piotr Kölbel za rolę Pająka.
Uczestniczyliśmy również w VII Wojewódzkich Konfrontacjach Teatralnych ,,Gostyńskie Teatrałki”
(12.03.2014r.) zdobywając II miejsce.
Z kabaretem ,,Bajkowy mix”
wystąpiliśmy 01.04. 2014r. na XXIV Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Teatrze Małym w Tychach otrzymując wyróżnienie I –go stopnia.

Konkursy recytatorskie
Sukcesami indywidualnymi w konkursach recytatorskich mogą pochwalić się Zuzanna Ratajczyk i Maja Machaj, które w tym roku szkolnym zdobyły następujące miejsca:
- w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Poezja Ludwika Jerzego Kerna” w Tychach (28.11.2013r.) – I miejsce Maja Machaj;
-w XXII Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim – Miedźna 2013 (14.11.2013 r.)
I miejsce i Nagroda Grand Prix – Zuzanna Ratajczyk
III miejsce – Maja Machaj;
- w eliminacjach miejskich Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Mikołowie (03.03.2014 r.) – III miejsce – Zuzanna Ratajczyk;
- w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Mały OKR 2014” w Katowicach (19.03.2014 r.) – II miejsce Zuzanna Ratajczyk;
- w XIV Rejonowym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Tychach (19.03.2014 r.)
II miejsce Zuzanna Ratajczyk
III miejsce Maja Machaj;
- w szkolnym konkursie recytatorskim (04.03.2014r.)
I miejsce Zuzanna Ratajczyk
II miejsce Maja Machaj
III miejsce Natalia Marczuk.
Członkom kola gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA – “Bajkowy mix”
GALERIA – “Mucha przed sądem”