Zdrowo jem, więcej wiem

Klasa IIIc zakończyła pierwszy, jesienny etap ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”, który  honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Uczniowie i ich rodzice wzięli udział w sześciu zadaniach: lekcjach, konkursach, forum zdrowia i promocji zdobytej wiedzy. Przed nami kolejny, zimowy etap projektu!