Zaświeć się na niebiesko

To hasło  towarzyszyło uczniom naszej Szkoły 2 kwietnia  podczas obchodów  Światowego Dnia Autyzmu.  W tym dniu wszyscy ubrali „coś” niebieskiego. Uczniowie klas młodszych, oddziały przedszkolne, zaproszone Przedszkole nr 12 oraz Przedszkole „Iskierka” wzięły udział w happeningu ulicznym. W ten sposób najmłodsi dali wyraz zrozumienia i  solidarności z osobami  autystycznymi. Wspólny przemarsz  ulicami naszego osiedla dostarczył  dzieciom wielu wrażeń. Spotkanie zakończyło się  wspólnymi zabawami  zorganizowanymi przez nauczycieli.  Wszyscy świetnie się bawili. Ten dzień dał uczniom  możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat autyzmu, trudności w zrozumieniu świata z jakimi zmagają się ich koledzy i koleżanki z tym zaburzeniem.