Zaczarowany świat owoców i warzyw

Jemy owoce i jarzyny, bo to super witaminy:). Każde dziecko wie, jak należy odżywiać się! Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie dzieciom prawidłowych nawyków żywieniowych. W związku z tym przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania się. Dowiedziały się, co to są witaminy, gdzie występują, jak wpływają na organizm, co należy jeść, żeby zachować zdrowie i siłę. Nasze małe Smerfusie teraz już dobrze wiedzą jak należy zrobić pyszną zupę jarzynową oraz owocowe szaszłyki. Z kolei w ramach tygodnia “Jesień daje nam owoce” nasze “Żabki” utrwaliły wiadomości o owocach. Poznawały owoce po dotyku, smaku, zapachu. Zapoznały się z różnymi  rodzajami pestek znajdującymi się w owocach: jabłku, gruszce oraz śliwce. Na zakończenie owocowego tygodnia wspólnie z nauczycielem zrobiły kompot. W ramach tygodnia “Warzywa są zdrowe” dzieci wzięły udział w “Dniu Marchewki”. Wszyscy tego dnia ubrani byliśmy na pomarańczowo. Sala również udekorowana była na pomarańczowo i “marchewkowo”. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadko używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego-sokowirówką. Były też zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki i nie zabrakło zajęć plastycznych. Te wydarzenia miały miejsce od 3 – 14 października.