Zabawy na sensorycznym placu zabaw

Witamy wszystkie świetliczaki, a w szczególności  pierwszoklasistów. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.
Aby dzieci miło i atrakcyjnie mogły spędzić czas w świetlicy i nie tylko – aby zabawa  na świeżym powietrzu była wielowymiarowa i zachęcała do eksperymentowania z nauką, inspirowała, angażowała wszystkie zmysły, rozwijała motorykę -  na podwórku szkolnym powstał naukowy, sensoryczny i muzyczny plac zabaw -  PARK EDUKACYJNY INTERAKCJE, w skład którego wchodzą:
- film animowany,
- panel muzyczny,
- kalejdoskop,
- kołyska Newtona,
- litofon,
- eko- memory,
- pisanie lustrzane,
- zegar słoneczny,
- głuchy telefon.

Naukowe place zabaw to alternatywa dla tradycyjnych  przestrzeni dla dzieci. Pozwalają dzieciom poznać  prawa nauki na świeżym powietrzu, rozwijają nie tylko zmysły,  ale także wpływają na lepszą współpracę w grupie,  rozwój wyobraźni oraz zachęcają do nauki przez zabawę. Świetliczaki  – przy sprzyjającej  aurze -  z wielką radością i zaciekawieniem korzystają z nowych urządzeń rozwijając swoje zdolności i  kreatywność.
Początek roku szkolnego to również czas integracji zespołu świetlicowego  – gier i zabaw towarzyskich.   Zarówno zabawy ruchowe (przechodzenie  przez tunel, zabawy z liną),  jak i zajęcia plastyczne i artystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem (malowanie  farbami,  układanie koralików, wykonywanie biżuterii).