Z życia świetlicy

Podczas pobytu na świetlicy uczniowie mogą korzystać z różnych form aktywności, zabaw i zajęć. W zależności od dnia i godziny można m.in. wziąć udział w zajęciach plastycznych, zajęciach sprawnych rąk i np. zbudować ciekawe budowle z piasku kinetycznego lub świecącej plasteliny. Na lubiących konstruować czekają różnego rodzaju klocki m.in. Lego, magnetyczne, przestrzenne. Uczniowie lubiący zabawy ruchowe podczas wyjść na podwórko mogą zagrać w piłkę nożną, zbijaka, poskakać na skakankach, linie, piłkach, odpocząć na kocu. Kto lubi piec i gotować, może wykazać się umiejętnościami ważenia, ubijania, krojenia podczas zajęć kulinarnych i nauczyć się np. piec pyszne ciasteczka czekoladowe z okazji Dnia Czekolady. Każde dziecko znajdzie na pewno zajęcia, które pozwolą ciekawie spędzić czas, rozwinąć zainteresowania i zdolności oraz nauczyć się czegoś nowego. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem pracy świetlicy i przeznaczone są dla wszystkich chętnych uczniów, którzy w danym czasie przebywają na świetlicy.