XII Międzyszkolna Spartakiada Integracyjna

W sportowych zmaganiach podczas Międzyszkolnej Sportowej Spartakiady Integracyjnej rywalizowało ok. 370 dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych tyskich szkół integracyjnych – SP nr 22, SP nr 35 i SP nr 40 oraz przedstawiciele klas IV-VI z tych szkół. Najmłodsi sportowcy swoje zmagania rozpoczęli od rozgrzewającej zabawy w rytmie muzyki, by następnie przejść do wyścigów w rzędach, emocjonującej bitwy na papierowe kule czy “sadzenia ziemniaków”. Pokonując kolejne stanowiska obwodu stacyjnego każdy zawodnik indywidualnie sprawdzał swoje siły m.in. w rzucaniu do celu, chodzeniu na szczudłach,  nartach letnich, dopasowywaniu za pomocą tylko zmysłu dotyku elementów o tej samej strukturze. Na uczniów klas starszych czekał obwód stacyjny, gdzie za udział w poszczególnych konkurencjach indywidualnie gromadzili punkty.  Swoje możliwości mogli sprawdzić m. in. w rzutach do celu, podbijaniu piłeczki rakietką, kręceniu hula – hopem czy przejściu przez tor przeszkód z kubkiem wypełnionym wodą.
Dzięki życzliwości Fundacji „Cicha Nadzieja” uczestnicy Spartakiady mieli niecodzienną okazję obejrzeć wnętrze karetki pogotowia oraz pokaz czynności resuscytacyjnych, a nawet samodzielnie zastosować pierwszą pomoc na fantomie. 3 czerwca oprócz wygranej, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, współpraca, tolerancja, akceptacja, umiejętność dawania wsparcia i przyjmowania pomocy.
W myśl zasady, że sport jest dla każdego i nie ma w niej wygranych ani przegranych, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni praktycznymi upominkami oraz zdrową przekąską. Impreza, która od wielu lat jest tradycją naszej szkoły, zorganizowana została dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem “Piątka Dzieciom” oraz Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta.

GALERIA>>>