Innowacje pedagogiczne

W tym roku szkolnym w naszej szkole prowadzonych będzie kilka innowacji pedagogicznych, czyli nowatorskich rozwiązań mających na celu doskonalenie jakości pracy szkoły.

• „Jesteśmy małymi aktorami – różne  formy ekspresji twórczej u uczniów”, która przygotowana została z myślą o uczniach IIa. Głównym jej celem będzie rozwój aktywności twórczej. Cel ten zrealizowany zostanie poprzez różne formy zajęć muzycznych, teatralnych oraz zajęć wykorzystujących łączenie muzyki z plastyką.
  • „English  Steps” z języka angielskiego – jest wdrażana z myślą o klasach 5a i b. Oprócz doskonalenia wiedzy o kulturze i zwyczajach krajów anglojęzycznych, uczniowie udoskonalą swoje umiejętności w zakresie komunikacji w grupie i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Planuje się wprowadzenie atrakcyjnych metod pracy np.: Metoda Counselling Language Learning(CLL), Metoda reagowania całym ciałem (TPR), Metoda Naturalna (The Natural Approach),  Metoda Helen Doron, Me­to­da Cal­la­na, Me­to­da Total Im­mer­sion.
  • „Wehikułem przez Tychy” – innowacja przewidziana dla uczniów klasy IV. Poznają oni najbliższą okolicę,  nauczą się samodzielności oraz spotkają z ciekawymi ludźmi. Projekt innowacji zakłada realizację zajęć ujętych w  trzy cykle tematyczne: „Stare miasto”, „Miasto przemian”, „Moje miasto dzisiaj”.
  • „Dzieci kwiaty” – mogą w niej uczestniczyć wszystkie zainteresowane dzieci. Podczas zajęć poznają rośliny, dostrzegą piękno i różnorodność kwiatów.  Przy współpracy ze Śląską Giełdą Kwiatową, uczniowie będą mieli nie tylko możliwość oglądania najciekawszych kompozycji kwiatowych i stroików okolicznościowych, ala sami również spróbują swoich sił. Może któreś w przyszłości zostanie florystą?