Wycieczka do Skansenu w Wygiełzowie

Dzieci z klasy 1a i 1c wyruszyły na pełną niespodzianek i historii wycieczkę do Skansenu. Do Wygiełzowa dotarliśmy autobusem, w którym było dużo śmiechu i zabawy. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęła się  niespodzianka. Mianowicie dzieci poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia  obchodzone na  wsi,
nauczyły się jak zrobić ozdoby świąteczne m. in.: z  tradycyjnego opłatka jak również same wyrobiły ciasto na pierniczki świąteczne. Z pomocą Pań instruktorek  upiekły ciasteczka i je przepięknie ozdobiły. Jednak największa niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja. Każde dziecko otrzymało prezent na które czekało z ogromną niecierpliwością. Po tak pięknej wizycie wraz z Św. Mikołajem zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na tle przepięknych Krakowskich Szopek Bożonarodzeniowych. Przepięknie dzieci podziękowały gospodarzom i udały się na dalsza cześć wycieczki,  a mianowicie -  zwiedzanie domów, gospodarstw sprzed lat. Dzieci poznały dawne tradycje, poznały wyposażenia domów w ubiegłych stuleciach. Z zaciekawieniem odwiedzały  i podziwiały każdy następny budynek na drodze zwiedzania w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie.  Największa atrakcja jednak były ciasteczka, które później stawały się prezentami dla najbliższych. Wycieczka, która odbyła się 4 grudnia, była bardzo ciekawa, wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.