Współpraca z daleką Aussie

Co prawda czas biegnie nieco inaczej w dalekiej Aussie, jak potocznie nazywają swój kraj Australijczycy mimo to, udało nam się wraz  ze szkołą polonijną w Adelajdzie zrealizować kilka wspólnych projektów.

Przede wszystkim na przełomie września i października otrzymaliśmy piękne prace wykonane przez uczniów tamtejszej szkoły przedstawiające kraj, w którym żyją. Stały się one okazją, by porozmawiać w czasie zajęć o ciekawostkach związanych z tym ogromnym kontynentem, jego kulturze, faunie i florze. Klasy piąte miały również sposobność porównać zwyczaje świąt Bożego Narodzenia u nas i dalekiej Australii. Jak się okazało największe emocje wzbudziła (nie wiedzieć czemu;-)) informacja, że w tym okresie w Australii są wakacje oraz ogromne upały. Szkoły również wymieniły okolicznościowe kartki świąteczne, a dodatkowo nasze kółko teatralne “Baśniowa 456″ nagrało piękne polskie kolędy dla swoich kolegów z Adelajdy. Teraz czekamy na koniec australijskich wakacji, by móc dalej kontynuować współpracę.