“Wirusoochrona”

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, w naszej szkole realizowana jest kolejna edycja Akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”, która potrwa do dnia 15 października 2021r., w którym obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w przedszkolach i szkołach podstawowych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych. Podczas zajęć dzieci przypomną sobie o  przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócą uwagę na znaczącą rolę higieny w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów. Zajęcia realizowane są przez nauczycieli szkół podstawowych klas I-III oraz nauczycieli przedszkolnych w oparciu o materiały otrzymane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Katowicach.