Wiosno, wiosno, ach to ty!

Wiosna to pora roku, która nastraja bardzo optymistycznie do świata, ludzi… Gdy świeci słońce, śpiewają ptaki, kwitnie trawa, krzewy, kwiaty, nabiera się chęci na różne aktywności, szybciej i chętniej pojawiają się ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu… Świetliczaki pierwsze dni wiosny spędziły bardzo pracowicie. Podczas zajęć plastycznych powstały m.in. kolorowe sowy z filcu, wiosenne kwiaty wykonywane różnorodnymi technikami – origami, wycinane z tapety, papieru kolorowego, szyte z filcu, malowane na sklejce. Wstawione do wazonów (pomalowane plastikowe kubki) wprowadziły wiosenny nastrój. Pojawiły się również akcenty wielkanocne – kurczątka ze starych płyt DVD oraz papierowych talerzyków, zajączki z plastikowych kubków, malowane farbami plakatowymi kury i zające.

Wiosna przywitała nas słoneczną pogodą, więc świetliczaki chętnie spędzały czas na powietrzu. Można było np. wybudować w piaskownicy Fort Chłopców, otworzyć McDonald’sa (przydatne okazały się do tego celu różnorodne foremki, z których powstawały ciekawe “przekąski”), zaprezentować wiosenne torebki, uszyte podczas zajęć plastyczno-technicznych, poskakać na skakance, linie, pograć w piłkę… Ile dzieci, tyle pomysłów na spędzenie czasu na podwórku.

Zajęcia odbywały się zgodnie z tygodniowym planem zajęć na świetlicy i przeznaczone zostały dla uczniów klas I – IV SP.