Wiosenne porządki w bibliotece

Nadszedł czas na wiosenne porządki  w bibliotece. Podsumujmy to, co działo się u nas w II semestrze: odnieśliśmy sukces w konkursie „Bliżej baśni, bliżej książki”, mamy 61 nowych czytelników, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję wyborów książek i cały czas uczestniczymy w konkursie czytelniczym „Molik książkowy”.

Uczniowie klas pierwszych od stycznia są czytelnikami biblioteki i bardzo chętnie wypożyczają książki. Wielu  z nich wspaniale sobie radzi z czytaniem. Specjalnie na okazję uroczystego pasowania na czytelników klasa 3a przygotowała program artystyczny, składający się z fragmentów różnych bajek i znanych wierszy. Zachwycone buzie pierwszaków świadczyły o dużym wrażeniu, jakie zrobił na nich  występ starszych kolegów i koleżanek.

Na podstawie statystyki wypożyczeń od miesiąca września do grudnia 2014 roku, w ciągu 67 dni wypożyczeń, uczniowie odwiedzili bibliotekę 1310 razy,  wypożyczając 1644 książek. Gratulujemy klasom, które przeczytały najwięcej książek. Wśród klas II-III były to: 2c ( 71 egz.), 2a (50 egz.), IIIb (46 egz.), natomiast wśród klas IV- VI: 4a (57 egz.), 4b (52 egz.) i 6a (45 egz.). Najlepszym czytelnikiem wśród klas I – III jest Dominik Tomaszewski z kl. 1c (23 książki) a wśród klas IV – VI – Oskar Tausznik z kl. 4a (16 książek). Natomiast najlepiej czytającą klasą, której przekazano „ Molika Książkowego” została klasa  2c. Do rywalizacji  włączyły się od lutego klasy pierwsze.

Nasza szkolna biblioteka  włączyła się w marcu do ogólnopolskiej akcji wyborów książek, którą zainicjowało czasopismo „ Biblioteka w Szkole” i MEN . Prawie 61% uczniów naszej szkoły wybierało książki, które chcieliby, aby zostały kupione do  biblioteki. Zamieszczamy  listę książek zaproponowanych przez uczniów szkoły podstawowej i relację z wyborów.

“Bliżej baśni, bliżej książki” to nazwa międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla klas I –III organizowanego już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 36. Uczestniczyło w nim 10 drużyn. Uczestnicy musieli poznać szczegóły wybranych baśni i  wierszy dla dzieci. Oprócz doskonałej pamięci musieli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi, ponieważ mieli do wykonania pracę plastyczną do wylosowanej baśni. Nasza drużyna: Natalia Jazłowska i Marta Więcław z klasy 2c w bardzo wyrównanej rywalizacji i po dogrywce z drużyną SP 37 zdobyła wspaniałe II miejce. Gratulujemy!