Wiosenne ozdoby świetlicowe

W ostatnim czasie świetliczaki zajmowały się wykonywaniem różnych dekoracji świetlicowych o tematyce wiosennej. Dzieci kolorowały, wycinały i kleiły różne ptaki, uczyły się doboru kolorów i równego wycinania oraz dopasowywania elementów. Prace wykonywane były z papieru, włóczki i innych tworzyw, przy użyciu różnych elementów dekoracyjnych np. guzików, cekinów i plastikowych oczu. Aby usprawnić motorykę małą świetliczaki robiły lody z masy solnej z dodatkiem płatków owsianych oraz wykonywały różne zwierzątka  z plasteliny i makaronu. Korzystając z uroków pięknej pogody dzieci chętnie też brały udział w różnych aktywnościach  fizycznych na podwórku szkolnym: placu zabaw, piaskownicy, boisku i bieżni korzystając z nowo zakupionych zabawek i artykułów sportowych.