Wielka podróż z Tomkiem Wilmowskim

II Regionalny Konkurs Czytelniczy „ Znani i lubiani, ale … zapomniani” już za nami. Tym razem bohaterem czytelniczych zmagań był Tomek Wilmowski, bohater powieści Alfreda Szklarskiego.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zapoznać się z treścią dwóch książek tego autora – „ Tomek w krainie kangurów” oraz „ Tomek u źródeł Amazonki”. Różnorodność zadań pozwoliła na odbycie wraz z Tomkiem wielkiej podróży po dwóch kontynentach. Młodzi czytelnicy zagłębiali się w dzikie i nieprzebyte ostępy leśne, przemierzali Australię i  Amerykę Południową poznając niespotykaną w Europie szatę roślinną, egzotyczne zwierzęta oraz kulturę narodów zamieszkujących te tereny. Musieli wykazać się znajomością biografii Alfreda Szklarskiego , ale również wiedzą o niezwykłym, pełnym pasji bohaterze jego książek. Można powiedzieć, że konkurs był dla jego uczestników nietypowym  sprawdzianem wiedzy z geografii, przyrody i historii. Poradzili sobie z nim znakomicie.
W konkursie, który odbył się 26.11.2014 r. wzięło udział 13 drużyn z czterech powiatów.
Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Kobiórze reprezentowały Katarzyna Cofała i Marta Gołek ( I miejsce). Ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie przyjechały Martyna Margas oraz Filip Stelmaszewski, a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach Marta Ochab i Damian Stanisławski ( III miejsce). Dawid Pisarczyk oraz Kamil Wieczorek to reprezentanci Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łaziskach Górnych, a Dominik Sabiniok i Emilia Starosta Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu. Tychy były reprezentowane przez osiem szkół. Agnieszka Duży i Zofia Jarek to reprezentantki SP nr 2. Przedstawicielami SP nr 5 byli Wiktoria Zalot i Jakub Telega, a SP nr 6 Ewelina Marek i Zofia Olechnowicz. Na czele SP nr 7 stanęli Nikodem Chylaszek i Jakub Różański ( II miejsce) , a  SP nr 9 Maksymilian Parys, Agatha Fortuna. Z SP nr 11 przybyły Klaudia Chodanionek, Oliwia Malorny, z SP nr 17  Wiktoria Kozioł, Karolina Wosz, a z SP nr 36  Katarzyna Braszczok, Aleksandra  Żiwopiscew.
Opiekunowie uczniów to: Ewa Pilarska, Stefania Hernas, Agata Kruszyńska, Elżbieta Godziek, Joanna Orlik- Wypiór, Krystyna Wyszkowska, Małgorzata Borowska, Barbara Dziubdziela, Lidia Madejska, Janina Bartos, Zofia Stacha, Aleksandra Jasek, Barbara Orzechowska, Ewa Kurdelska.

Zapraszamy do galerii