WF czyli Wyżej, Fajniej!

Dołączyliśmy do 1500 szkół z całej Polski uczestniczących w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej – WF z Klasą. Chcemy pokazać, że ze sportu każdy może czerpać przyjemności. Dzieląc się naszymi doświadczeniami i dobrymi praktykami  chcemy przyczynić się do wypracowania dobrych i sprawdzonych pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje wf. Chcemy, aby zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe – mogły być zróżnicowane i bliskie oczekiwaniom młodych ludzi. Działania jakie postanowiliśmy zrealizować w ramach programu na drodze ku lepszej jakości wychodzą na przeciw potrzebom dzieci i młodzieży. Są to:
- Sportowy Okrągły Stół (SOS) – szkolna debata dotycząca udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole;
- Lokalna Akcja Sportowa (LAS) – włączenie do działań sportowych społeczności lokalnej;
- Systematyczne mierzenie sprawności fizycznej z wykorzystaniem internetowego kalkulatora wyników.

Program realizowany jest przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.