Wehikułem czasu przez Tychy

Tak postanowili spędzić czas wolny uczniowie klasy IVa biorąc udział w programie innowacyjnym, dzięki któremu zwiedzają, poznają i „odkrywają” nasze miasto. Właśnie dobiegł końca pierwszy cykl zajęć pod hasłem „Stare Miasto”. W pierwszym cyklu zajęć – pod hasłem „Stare Miasto”, uczniowie poznali ciekawą historię Tychów i zgromadzili legendy nt. powstania jego nazwy. Opracowali także, w oparciu o różnorodne źródła, mapkę szlaku „Stare Tychy”,  dzięki której zabawili się w młodych poszukiwaczy i wędrując po starej części miasta, bez względu na pogodę, odszukiwali wybrane, zabytkowe i istotne dla miasta obiekty okresu przedwojennego.
Uczestnicząc w zajęciach nie tylko zwiedzali i poszukiwali, ale i poznawali historię miasta. Tak trafili m.in. na najstarszy cmentarz gdzie zaopiekowali się grobami strzelców września 1939r. przygotowując je do Święta Zmarłych.
Jednym z ciekawszych spotkań była lekcja historii w Muzeum Miejskim w Tychach, w trakcie której pani Agnieszka Ociepa w niezwykle interesujący sposób opowiedziała o dziejach naszego miasta, za co bardzo dziękujemy.
Przed uczestnikami programu kolejne zadania, ale i  niespodzianki.