Walentynkowe inspiracje

Zbliżające się Walentynki stały się powodem do zmiany dekoracji świetlicowej. Podczas zajęć plastyczno-technicznych świetliczaki pracowicie, przy pomocy wychowawców, tworzyły różnorodne dekoracje, które miały stać się ozdobą zarówno świetlicy jak i domów. Wykonane zostały m.in. serca z masy solnej, które pomalowane farbą plakatową i posypane brokatem – można było m.in. powiesić je lub wstawić do wazonu po uprzednim naklejeniu na patyczki. Powstały również różnorodne serca malowane m.in. mazakami, wycinane z papieru kolorowego, ozdabiane bibułą, wyklejane plasteliną. Świetliczaki chętnie wykonywały również laurki przeznaczone dla najbliższych. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie klas I oraz dzieci, które w tym czasie przebywały na świetlicy, uczyły się malować i ozdabiać serca wykonane z gipsu.

Zajęcia odbywały się w ciągu ostatnich dwóch tygodni i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych uczniów.