KLASY IV-VI

Akademia na zakończenie roku szkolnego

5a przygotowała oprawę słowno – muzyczną kończącą rok szkolny 2012/2013.

Noc w szkole

Po raz kolejny grupa uczniów spędziła noc w szkole. Tym razem była to klasa 5a, która, zanim położyła się spać, najpierw wykonała recyklingowe stroje, a następnie obrazki na kanapkach, potem wzięła udział w konkursach, m.in. na najfajniejszą pidżamę, a o północy szukała słodkości, ukrytych w ciemnych zakamarkach szkoły i oczywiście oglądała filmy. Zabawa była bardzo udana i już planujemy następną.

Skecz ekologiczny 5a

Uczniowie przygotowali krótki skecz ekologiczny zachęcający do dbałości o naturę nie tylko z okazji Dnia Ziemi. Scenka rozgrywała się w studiu TV EKO. Prezydent Jakub Czysty, minister środowiska Lucyna Zielona i prezes Klubu Przyjaciół Środowiska Karol Ratujący wyjaśnili zgromadzonym gościom m.in. co to są śmieci, jak długo „żyją” oraz co to jest recykling. Następnie wystąpił zespół Ekoludki, który nawoływał:
Szanuj Ziemię ponad wszystko,
bo to twoje środowisko!
I innego, choćbyś chciał,
raczej już nie będziesz miał”.

Spotkanie ze śpiewaczką operową

Warsztaty ze śpiewaczką operową, nie tylko przybliżyły uczniom wiedzę na temat muzyki poważnej, ale także stworzyły możliwość obcowania z niezwykle barwnym śpiewem operowym na żywo. Podczas zajęć bogatych w szereg zabaw rytmicznych i zagadek muzycznych uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi instrumentami oraz spróbować własnych sił wokalnych,  jak również podjąć próbę „gry” na wybranym przez siebie instrumencie. Tym muzycznym akcentem klasa IVa wkroczyła w okres ferii dziękując pani Dorocie Kurowskiej za zajęcia odkrywające świat muzyki i opery.

Jasełka po angielsku w klasie IVb

Klasa IV b przedstawiła swoim rodzicom jasełka i piosenki bożonarodzeniowe w języku angielskim. Uczniowie świetnie się przygotowali, a rodzice nagrodzili  małych aktorów gromkimi brawami. Uczniowie przedstawili trzy piosenki: Baby Jesus, Snow is Falling i We wish you a Merry Christmas. Impreza odbyła się  w poniedziałek 21.01.2013 r.

Owocowa sałatka świąteczna a la 5a

Zamiast przynosić gotowe produkty na klasową wigilię, klasa 5a przygotowała wspólnie owocową sałatkę. Oprócz bananów, mandarynek, jabłek, brzoskwiń, winogron, melonów, kiwi i gruszek, znalazły się w niej suszone morele, migdały, rodzynki i żurawina. Palce lizać! Było pysznie i przede wszystkim bardzo zdrowo,  a największą frajdą było jedzenie ze wspólnej miski.

Spotkanie świąteczne z Rodzicami uczniów 5a

Rodzice i Bliscy zaproszeni na wieczorek przedświąteczny śpiewali kolędy, które były przeplatane snuciem refleksji na temat magii Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy obecni  na wieczorku 19 grudnia, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie  wiele serdecznych życzeń.

IVb w Krakowie

Nasz spacer rozpoczęliśmy od wizyty na Wawelu – prastarej siedziby polskich królów. Spotkaliśmy się również ze słynnym Smokiem Wawelskim. Następnie szlakiem królewskim przeszliśmy na Rynek Główny. Tam podziwialiśmy Bazylikę Mariacką z jej pięknym ołtarzem Wita Stwosza. Słyszeliśmy hejnał z wieży i byliśmy w Sukiennicach. Odwiedziliśmy także najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie studiował Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski. Wróciliśmy w świetnych humorach i z chęcią by znów przyjechać  do tego pięknego miasta. Wycieczka klasy IVb do Krakowa odbyła się piątek 23 listopada.