KLASY I – III

Druga „a” o środowisko dba
Zorganizowaliśmy klasowy konkurs z okazji „Światowego Dnia Ziemi”. Przez cztery dni w czasie przerw uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z informacjami dotyczącymi ochrony środowiska i recyklingu odpadów. Wszystkie informacje mogliśmy znaleźć na plakatach rozwieszonych przez starszych kolegów na korytarzach szkolnych. 23 kwietnia uczniowie popisywali się zdobytą wiedzą. Laureaci Tosia Słowik, Zuzia Lisowska i Kacper Wierzycki zostali nagrodzeni stokrotką, którą będą mogli się opiekować, jak prawdziwi miłośnicy przyrody.

Smok Mądragon daje radę
Tyscy policjanci odwiedzili naszą szkołę. Podczas spotkania z drugimi klasami, stróże prawa uczyli dzieci, jak należy zachowywać się w różnego rodzaju sytuacjach na drodze. Policjanci opowiedzieli dzieciom jak wygląda ich codzienna służba. Uczniowie mogli także „pokierować” najnowocześniejszym wozem policyjnym. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali światełka odblaskowe i Certyfikat do spraw bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez nas projektu profilaktycznego „Smok Mądragon daje radę, jak bezpiecznym być na co dzień”.

Wycieczka do Planetarium
Udział w dwulekcyjnych zajęciach dydaktycznych „Królestwo planet” i zapoznanie się z podstawami wiedzy o widocznych na niebie obiektach astronomicznych. Zapoznanie się z orientacją w sferze niebieskiej /widnokrąg, zenit, Wielki i Mały Wóz, Gwiazda Polarna, kierunki świata/, poznanie gwiazd i gwiazdozbiorów.Te i inne obiekty astronomiczne: Zodiak. Słońce, Układ Słoneczny i jego składniki: planety bliższe i dalsze, księżyce, planetoidy, komety poznali najmłodsi podczas wycieczki do Planetarium. Kiedy już rozsiedliśmy się wygodnie w fotelach, naszym oczom ukazał się fantastyczny spektakl na sztucznie stworzonym niebie. Pod sklepieniem planetarium, naśladującym rzeczywisty firmament, zobaczyliśmy wszystko to, co dzieje się wysoko nad nami, a czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Mogliśmy przyjrzeć się bliżej planetom naszego Układu Słonecznego. W programie naszej wycieczki było zwiedzanie wystawy, mieszczącej się w pierścieniu okalającym salę projekcyjną. Można też było się zważyć na Ziemi, Księżycu i innych planetach. Im mniejsza masa ciała niebieskiego, tym mniej ważymy – na Księżycu aż sześciokrotnie mniej. Jeśli nie wierzycie sprawdźcie sami! W zajęciach, które odbyły się 6 listopada 2012 r. uczestniczyli uczniowie klasy 3a.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Niedźwiadka
Ten dzień przyniósł w tym roku uczniom klas 1-3 wyjątkowo dużo radości. Największy sukces przypadł w udziale uczniom klasy 2a, którzy wywalczyli sobie drugie miejsce i dwa wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Mój przyjaciel miś wyrusza w podróż do Wielkiej Brytanii”. Bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów klas 1-3 cieszył się szkolny konkurs plastyczny „Miś ekologiczny”, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas 1-3. Wyobraźnia dziecięca zaskoczyła komisję, która przyznała pierwsze miejsce Filipowi Cimrowi z klasy 2a, drugie miejsce Oliwii Prędki z klasy 1a i trzecie miejsce Natalii Skrzyniarz z klasy 3b oraz wiele wyróżnień. Tegoroczne sukcesy uwieńczone zostały „Spotkaniem z misiową łapką”- czyli grami i konkursami dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej

“Warsztaty na 4 łapy – bezpieczeństwo w kontakcie z psem”
 Nauka i zabawa w towarzystwie psów terapeutów! Informacje o tym, w jaki sposób psy pomagają ludziom, poznanie zasad bezpiecznego kontaktu, to jedne z wielu doświadczeń jakie zdobyły dzieci podczas zajęć. Największym przeżyciem był przede wszystkim kontakt z psem – terapeutą. Uczniowie klasy 2b i 1a mieli okazję uczestniczyć 23 października w programie edukacyjnym dzięki Fundacji “Razem”.

Klasa 2b w Wygiełzowie

Próbowanie swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim, to jedna z kilku atrakcji jakie mieli uczniowie podczas wycieczki do Wygiełzowa.  Uczniowie zwiedzili skansen etnograficzny i uczestniczyli w lekcji warsztatowej z udziałem garncarza. Poznali również techniki obróbki gliny, zapoznali się z historią garncarstwa w regionie i tradycyjnymi wyrobami z tego rzadkiego już materiału. Wszyscy z klasy 2b wrócili zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.