IMPREZY I KONKURSY

TURNIEJ PING – PONGA

Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w rywalizacji sportowej. Tym razem rozegrane zostały zawody w tenisa stołowego dla klas szóstych. W rywalizacji udział wzięli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Wszyscy walczyli  z wielkim zaangażowaniem oraz zgodnie z duchem fair play, a w przerwach między swoimi meczami dopingowali  kolegów i koleżanki. Najlepsza trójka  naszych szóstoklasistów: I miejsce – Michał Celiński kl.6a, II miejsce – Adam Osiński kl.6b, III miejsce – Katarzyna Seweryn kl.6a. Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Turniej odbył się 28 stycznia 2013 roku w naszej szkole.

GORĄCE DWA OGNIE

W rywalizacji sportowej w „Dwa ognie usportowione” wzięły udział drużyny – „Mistrzowskie Pająki Reggae”- reprezentacja klasy 4a oraz „Białe Pantery” – reprezentacja klasy 4b. Zadaniem każdej drużyny było skuć piłką przeciwnika celem osłabienia drużyny przeciwnej, ale poszkodowani szybko rekompensowali straty przechwytując piłkę i wybawiając swojego zawodnika. Mecz był pełen emocji, a rywalizacja była wyrównana. Waleczność, dążenie do zwycięstwa oraz gra fair-play  to atrybuty zawodników tego turnieju. Mecz zakończył się remisem 4:4. Gratulujemy wspaniałej sportowej postawy i dziękujemy za dużą dawkę emocji. Turniej odbył się 11 stycznia 2013 roku w naszej szkole.
Klasę 4a reprezentowali: Julia Arendowska, Julita Błaszczyk, Mateusz Bogdoł, Wiktoria Ciszewska, Gabriela Gierczak, Julia Grochowska, Natalia Kaczmarczyk, Filip Klich, Klaudia Łasocha, Maja Machaj, Kamil Mużelak, Mateusz Poloczek, Asia Seweryn, Judyta Trela oraz Kamil Warmuz. Dzielnie kibicowała swojej klasie wychowawczyni pani Edyta Knieżyk.
Klasę 4b reprezentowali: Paulina Kaboczyk, Nikola Warmuz, Marta Grzybek, Gabrysia Michta, Wiktoria Zalot, Magda Grzesica, Mikołaj Boczek, Mateusz Laskowski, Adrian Wysocki, Kacper Ptak, Daniel Osicki, Wojtek Wesołek oraz Kamil Lebuda. Swoim kolegom i koleżankom kibicowała Asia Łucek.

ŚWIĄTECZNE ROZGRYWKI

Zwycięzcami Bożonarodzeniowych Wyścigów Sztafetowych klas 4-6 zostali: Chabinka Wiktor (5a), Sielska Aleksandra (5b), Lebuda Nikola (6a). Drugie miejsce zajęli: Łysoń Piotr (5a), Paduch Justyna (5a), Dubaniowska Matylda (5a), Kołodziej Przemysław (5b). Na trzeciej pozycji uplasowali się: Furtak Bartek (5a), Machura Katarzyna (5a), Sobczyk Sara (5b). Zawody odbyły się 12 grudnia 2012r. na szkolnej sali gimnastycznej.

SPOTKANIE ZE SZKOCJĄ I SZKOTEM

Jak głębokie jest Loch Ness, co wspólnego Harry Potter ma ze Szkocją, co to jest sporran. To i wiele innych ciekawych rzeczy mogliśmy się dowiedzieć na spotkaniu z native speakerem – Szkotem z pochodzenia – Mr Aidan’em  McDonagh. Przedstawiciel szkoły językowej Speed w zabawny i interesujący sposób przedstawił nam fakty dotyczące jego własnej ojczyzny obrazując swój wykład ciekawymi zdjęciami i filmami – a na koniec przeprowadził mały quiz (oczywiście z nagrodami) wśród uczestników zajęć. Były również pytania publiczności i szybka nauka szkockiego.