TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE W SZKOŁACH ODPOWIEDZIALNYCH CYFROWO

W ramach tygodnia dbania o relacje w  naszej szkole klasa 1 a pracowała metodą projektu w grupach wykonując różne zadania. Jednym z nich było tworzenie lapbooka o jesieni. Klasa 2b miała Międzynarodowy Dzień tolerancji, tworzyli własną grę planszową i w nią zagrali, podczas prac plastycznych słuchali muzyki klasycznej, na 2 lekcjach wykorzystali stronę matzoo.pl oraz realizowali projekt emocja.
Klasa 5c na każdy dzień tygodnia przygotowali sobie inne zadanie:
- W poniedziałek zrezygnowali z używania telefonów komórkowych by zyskany czas wykorzystać na rozmowy z kolegami. Ozdobili również maseczki różnymi uśmiechniętymi buźkami.
- We wtorek wymieniali się “dobrymi słowami”, obdarowywali innych karteczkami z komplementami.
- W środę przynieśli gry planszowe i na godzinie wychowawczej integrowali się w małych grupach.
- W czwartek na przerwie śniadaniowej cała klasa zjadła “wspólne 2 śniadanie”. Mając możliwość wzajemnego częstowania się czymś pysznym.
- W piątek wydobyli z siebie wszystkie pokłady dobrego zachowania, kultury i Savoir-vivre. Ubrani w krawaty oraz piękne kreacje, chłopcy i dziewczyny, obchodzili Klasowy Dzień Dżentelmena i Damy.
Na lekcji z wychowawcą w klasie 5b każdy uczeń miał okazję usiąść na przygotowanym tronie i usłyszeć od kolegów/koleżanek coś dobrego, miłego o sobie. Było wspólne drugie śniadanie przy wróżbach andrzejkowych.
Klasa 5a przygotowała kartki z dobrym słowem które wisiały na szkole. Każdy kto czuł potrzebę mógł wziąć ze sobą dobre słowo aby poczuć się lepiej. Na lekcji wychowawczej oglądaliśmy swoje zdjęcia z wczesnego dzieciństwa i próbowaliśmy się na nich poznać, Uczniowie poznawali i grali na lekcji wychowawczej w gry na kartkach bardzo popularne w latach 80tych.Klasa 7b miała zajęcia integrujące grupę – pozytywny obraz, szukamy zalet w koleżankach i kolegach i warsztaty żywieniowe.

Uczniowie klasy 7c, 8b i 8c w ramach tygodnia dbania o relację pojechali na trzy dniową wycieczkę do Warszawy. “Bank wymiany uprzejmości” towarzyszył wszystkim uczniom naszej szkoły.