“Miś w świecie wielkiej literatury” oraz “Wędrująca Książka”

W ciągu całego roku szkolnego nasze “Żabki” brały udział w dwóch programach: międzynarodowym i ogólnopolskim, których celem było rozwijanie czytelnictwa oraz współpraca między przedszkolami.  Na początku tego projektu wspólnie z “Żabkami ” wybraliśmy misia, któremu nadaliśmy imię „Kermiś” oraz założyliśmy dziennik podróży. Nasz miś podróżował po Polsce, odwiedził dziewięć przedszkoli. Z kolei my mieliśmy okazję poznać inne misie biorące udział w naszym projekcie. W naszej podróży uczestniczył również nasz przedszkolny misiu „Śpioszek”, który odwiedzał domy naszych przedszkolaków. Autorką pierwszego z nich „Miś w świecie wielkiej literatury” jest Aneta Konefał – dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Kolbuszowej.

Drugi program czytelniczy “Książka w podróży” polegał na tworzeniu wspólnie z dziećmi historii Oli – głównej bohaterki. Zadaniem dzieci było tworzenie opowiadań i ilustracji do książek pojawiających się w naszym przedszkolu. Programy te spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.  Z niecierpliwością oczekiwały na kolejnych gości – “Misie” oraz “Ole” w przedszkolu. Ta fantastyczna przygoda rozwijająca nasze umiejętności czytelnicze trwała od września 2016 do czerwca 2017.