“Tańcowała igła z nitką…”

Minione dwa tygodnie /28.02 – 11.03/  upłynęły świetliczakom na rozmaitych zajęciach, m.in. związanych z szyciem. Dzieci uczyły się podstawowych ściegów ręcznych: łączących, brzegowych i ozdobnych. Szyły tulipany, ozdobne woreczki i torebeczki.  Starsze, bardziej “wtajemniczone”  dzieci wykonywały na szydełku szaliki i czapki oraz torebki.  Dzień kobiet był obchodzony na świetlicy poprzez wykonanie rozmaitych prac plastycznych. Ponadto “Panowie” obdarowywali “Panie” słodyczami i symbolicznymi kwiatami. W ramach solidarności z Ukrainą dzieci kolorowały i ozdabiały prace plastyczne, wykazując w ten sposób przyjaźń, chęć niesienia pomocy koleżankom i kolegom z Ukrainy.  Prace te zdobią gazetkę szkolną. Świetliczaki w swojej twórczości plastycznej wyrażały też pierwsze zwiastuny wiosny  – wykonywały bukiety z bazi przyklejając prawdziwe  “kotki” na kartce, malowały farbami krokusy, przebiśniegi  i tulipanyy. Dla lubiących aktywność fizyczną były zabawy i zajęcia ruchowe w świetlicy i na podwórku szkolnym.