Szkolny Turniej “Mistrz Klawiatury”

Weź udział w turnieju i zostań najszybciej piszącą osobą w szkole! Szkolny Turniej “Mistrz Klawiatury” odbędzie się 7 grudnia (czwartek) na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w sali informatycznej nr 26. Szybkość pisania będzie sprawdzana za pomocą programu Mistrz klawiatury II. Mistrzowie zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: klasy IV-VI SP i klasy VII SP/II- III Gimnazjum.

Regulamin konkursu   „Mistrz Klawiatury”

Zagadnienia ogólne:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV- VII SP i II-III Gimnazjum.
2. Zapisy u nauczyciela informatyki do 1 grudnia 2017 r.
3. Informacje i wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Organizator i komisja:

1. Organizatorem i zarazem komisją konkursu są nauczyciele informatyki.

Cele konkursu:

1. Rozwijanie zainteresowań informatycznych
2. Doskonalenie technik szybkiego pisania
3. Ćwiczenie poprawności pisania
4. Rozwijanie zdrowej rywalizacji pomiędzy uczniami

1. Konkurs odbędzie się w czwartek 7 grudnia w sali informatycznej nr 26.
2. Konkurs zostanie przeprowadzony za pomocą programu Mistrz klawiatury II, który automatycznie uwzględnia błędy.
3. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.

Przebieg konkursu

1. Konkurs składa się z jednego etapu.
2. Uczniowie podchodzą kolejno do komputera. Prowadzący konkurs uruchamia dany tekst do przepisania.
3. Wszyscy uczestnicy dostają jednakowy tekst do przepisania. Uczeń, który będzie miał najwyższą średnią faktyczną pisanych znaków na minutę pomniejszoną o liczbę błędów zostaje Mistrzem Klawiatury.

Zakres wiedzy i umiejętności w poszczególnych kategoriach

1. Zadania są dostosowane do wymagań programowych poszczególnych klas.
2. Zakres wiedzy obejmuje szybkość i poprawność pisania na klawiaturze.

1. Mistrzowie otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe od organizatora.

Postanowienia końcowe

1. Postanowienia organizatora są ostateczne i nie przysługują od nich odwołania.
2. Niniejszy regulamin może ulec zmianie.