Święta, bałwanki i nowy świetliczak.

Ostatnie dni upłynęły świetliczakom na aktywnych zabawach na śniegu – zjeżdżanie na jabłuszkach, bitwy na śnieżki i lepienie duuużych bałwanków sprawiało wszystkim mnóstwo radości. Zbliżające się szybkimi krokami Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do udziału dzieci w różnych wydarzeniach. Świetliczaki przy pomocy wychowawców wykonywały kartki Świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Św. Kaliksta, przygotowywały różne ozdobne przedmioty na szkolny kiermasz, brały udział w konkursie plastycznym na “Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”, przygotowały drobne upominki z okazji świąt dla pracowników szkoły itp.
Dzieci nie zapomniały również o świątecznych i zimowych dekoracjach. Podczas zajęć plastycznych powstały m.in.choinki uszyte z materiału, z szyszek, papierowych rolek, wyklejane makaronem, bałwanki z bombek, aniołki z masy solnej i drewnianych elementów , łańcuchy i inne ozdoby na choinkę. Świetlicę odwiedził także niezwykły gość – który zostanie z nami na stałe. Nie ma jeszcze imienia-wszyscy intensywnie nad nim myślimy, ale jest już pełnoprawnym świetliczakiem. Czasami ma dobry humor-często niestety jest smutny. Jego nastrój zależy od…poziomu hałasu w świetlicy. Nasz nowy świetliczak to sygnalizator, który mierzy poziom hałasu. Gdy jesteśmy za głośno informuje nas o tym wydając nieprzyjemny dżwięk. Gdy wszystko jest w porządku uśmiecha się do wszystkich. Mamy nadzieję, że z jego pomocą wszyscy nauczą się do siebie mówić a nie krzyczeć. Przed nami święta i wypoczynek. Życzymy wszystkim Świetliczakom i ich rodzinom zdrowych, spokojnych i białych świąt spędzonych rodzinnie, aktywnie i ciekawie.