Świat jesienią

Świat jesienią także potrafi być piękny, pomimo chmur, deszczu, krótszego dnia… i całej masy innych rzeczy, które powodują, że jesień nie zawsze kojarzy się dobrze.Wystarczy jednak parę pomysłów, trochę różnorodnych pomocy jak: bibuła, papier kolorowy, szyszki, żołędzie a nawet peruki, aby w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Pogoda dopisuje, więc świetliczaki spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu grając w piłkę, hokeja, skacząc na skakance a także… budując fortece z liści.
Zmiana pory roku zaowocowała również pokazem mody – oczywiście jesiennej. Z dostępnych rekwizytów (kapelusze, czapki, chusty, paski, peruki) dzieci komponowały kolorowe kreacje.
Podczas zajęć plastycznych świetliczaki stworzyły jesienne ozdoby z papieru kolorowego, bibuły, szyszek, żołędzi, kasztanów, liści, łyżeczek plastikowych itp. Zajęcia kulinarne umożliwiły układanie z owoców (jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, orzechy) stworków, które, oczywiście, można było zjeść. Powstały również pieczątki z warzyw i owoców, sowy z woreczków i pomponów oraz mnóstwo innych rzeczy wykonanych z materiałów, które można spotkać w drodze do szkoły.
Zajęcia odbywały się w pierwszych tygodniach jesieni i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych dzieci.