Sprzątanie świata

Po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji sprzątania świata, tym razem akcja ta odbyła się pod hasłem “Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek a poprzez zabawy, dowiedziały się czym jest recykling, poznały różne rodzaje śmieci i kolorowe kosze. Samodzielnie starały się także posegregować odpady. Wykorzystały do zabawy gazety i zapoznały się ze sposobem wykonania papierowych czapeczek. Pod koniec zajęć wyszły na podwórko i zaopatrzone w rękawiczki posprzątały ogród, ze śmieci rozrzuconych przez chochlika – psotnika. Dzieci przez działanie i wesołe zabawy nauczyły się segregować odpady, działać wspólnie, a przede wszystkim dbać o środowisko. Za czynny udział w zajęciach otrzymały odznaki ekoludka.

Wydarzenie to miało miejsce 16 września.