Sprzątanie świata

Po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji sprzątania świata, tym razem akcja ta odbyła się pod hasłem “Nie ma śmieci -są surowce.” Na początku spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący segregowania śmieci. Poprzez zabawy, dowiedziały się czym jest recykling, poznały różne rodzaje śmieci i kolorowe kosze. Samodzielnie starały się także posegregować odpady.  wykonały prace plastyczne związane z tematem zajęć i wspólnie bawiły się przy piosence “Posprzątajmy świat”. Na koniec zajęć starsze przedszkolaki z grupy “Tygryski ” wybrały się posegregować przyniesione z domu śmieci do odpowiednich pojemników. Dzieci przez działanie i wesołe zabawy nauczyły się segregować odpady, działać wspólnie, a przede wszystkim dbać o środowisko. Wydarzenie to miało miejsce 15 września.