Sprintem do maratonu

Już po raz drugi przedszkolaki włączyły się w ogólnopolski program „Sprintem do maratonu” pod patronatem czasopisma “Bliżej przedszkola”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Cała oprawa tego przedsięwzięcia ma  zachęcić dzieci do podejmowania aktywności ruchowej. Zajęcia sportowe rozpoczęły się krótką  rozgrzewką, po czym każde dziecko otrzymało numer startowy. Następnie dzieci udały się na bieżnię, gdzie pokonywały dystanse 100-metrowe. Wszystkie dane z  ilości biegających i dystansu jaki dzieci pokonywały zostały zamieszczone na stronie internetowej „Bliżej przedszkola”. Na zakończenie zawodów, każde dziecko otrzymało medal oraz dyplom uczestnictwa. Ten dzień pełen wrażeń odbył się 15 maja.