Spotkanie z policjantką

Każdego roku, w ramach ośrodka tematycznego “Bezpieczna droga do przedszkola” dzieci uczestniczą w spotkaniu z policjantem. Tym razem w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć panią policjant. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu oraz podczas podróży samochodem. Pani policjant, w formie praktycznej przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Przedszkolaki zobaczyły jakie przedmioty w swojej pracy używa policjant. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły pani policjant podziękowanie. Wizyta ta miała miejsce 29 września.