Spotkanie z policjantami

Każdego roku we wrześniu, w ramach ośrodka tematycznego “Bezpieczna droga do przedszkola”, dzieci uczestniczą w spotkaniu z policjantem. Tym razem w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć dwóch panów policjantów. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu oraz podczas podróży samochodem. Panowie policjanci, w formie praktycznej przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki zobaczyły jakie przedmioty w swojej pracy używa policjant. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zaśpiewały piosenki o ruchu drogowym oraz wręczyły panom policjantom własnoręcznie zrobione laurki. Wizyta ta miała miejsce 21 września.