Spotkanie z górnikiem

Po raz kolejny z okazji święta górniczego “Barbórki” do naszego przedszkola przybył Pan Jacek. Ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która nazywa się czako – lśnił czarny pióropusz z kogucich piór.

“Smerfusie” i “Żabki” przedstawiły program artystyczny dla zaproszonego gościa. Po występie dzieci zadawały panu górnikowi pytania… . Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze”, „Legenda o Skarbku”, opowiedział również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Następnie zaproszony gość opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Spotkanie to miało miejsce 2 grudnia.