Spotkanie świąteczne przy choince

W naszym przedszkolu w ramach świątecznych spotkań, przedszkolaki z grupy “Żabki” zaprosiły swoich bliskich na zajęcia otwarte z rodzicami. W oparciu o wiersz “Choinka” oraz rozmowę kierowaną z nauczycielem, przedszkolaki pokazały jak potrafią wypowiadać się na temat wysłuchanego utworu. Rodzice mogli zaobserwować na jakim poziomie jest nasze przygotowanie do nauki czytania i pisania. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę z zakresu opanowania samogłosek metodą symultaniczno- sekwencyjną prof. J. Cieszyńskiej. Ciężką pracę umysłową zakończyliśmy warsztatami bożonarodzeniowymi, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały ozdoby choinkowe. Wykonane prace zawisły na naszej choince, która stała się dzięki temu bardzo kolorowa. wydarzenie to miało miejsce 14 grudnia.