“Spotkania po latach”

Dnia 7 kwietnia w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, którego z pewnością przez długi czas nie zapomnimy. Wizytę w swojej dawnej „podstawówce” złożyła Pani Sylwia Jankowska. Po kilkunastu latach od opuszczenia jej murów została projektantką mody i założyła swoją markę odzieżową “Diamentowe by Sysia”. Teraz powróciła do nas, by opowiedzieć nam o sobie i o swoim życiu.

Spotkanie rozpoczęły występy dwóch niezwykłych zespołów cheerleaderek. Później głos przejęły prowadzące: Emilia Walendowska i Ania Porembska, które są zeszłorocznymi absolwentkami naszego gimnazjum. Dziewczyny najpierw przywitały dyrekcję, przedstawicieli Rady Rodziców, emerytowanych pedagogów, znajomych i rodzinę Pani Sylwii, nauczycieli oraz uczniów, którzy zapełnili salę po brzegi, a następnie zapowiedziały gościa specjalnego. Uroczystym momentem było powitanie wyjątkowej absolwentki przez Panią Dyrektor Gabrielę Marczuk.
W dalszym ciągu mogliśmy zobaczyć zaskakujący występ “Kuźni talentów”, czyli grupy utalentowanych dzieci, pracujących pod okiem Pana Roberta Lubowieckiego. Wkrótce dzięki prezentacji multimedialnej wszyscy cofnęliśmy się w czasie do lat szkolnych i niezwykłej drogi po sukces Pani Sylwii. Z kolei chwilę później każdy zwrócił uwagę na niesamowitych przedszkolaków, którzy zaprezentowali na sobie najnowszą kolekcję marki “Diamentowe by Sysia” wiosna/lato 2016.  Dzięki wnikliwości prowadzących, dowiedzieliśmy się wiele o naszym gościu, między innymi jak wspomina lata szkolne, czyli o czym myślała będąc w naszym wieku, kto był Jej wychowawcą, jaki był Jej ulubiony przedmiot…
Podczas spotkania zostały także  przedstawione efekty całorocznej pracy uczniów, biorących udział w projekcie edukacyjnym pt. “Moda na przestrzeni wieków”. Następnie na naszego gościa czekały specjalne zadania do rozwiązania. W trakcie występu uczennicy Zuzanny Ratajczyk. Pani Sylwia otrzymała pierwsze z zadań, mianowicie zaprojektowanie ubrań dla dzieci afrykańskich. Tak jak się tego spodziewaliśmy, nasza utalentowana projektantka poradziła sobie z tym ćwiczeniem znakomicie, tak samo jak z wyjaśnieniem, skąd wzięła pomysł na te stroje. Poprosiliśmy również absolwentkę o złożenie autografu na swoim projekcie, który wkrótce zawiśnie na ścianie naszej szkoły. W dalszej kolejności na Panią Sylwię czekało kolejne wyzwanie. Z wystawionych dodatków do ubrań musiała wybrać kilka i zaprezentować się w nich na wybiegu. Przed Panią Jankowską na koniec stanął egzamin, a dokładnie gra “Milionerzy”, która zawierała pytania dotyczące mody. Po tym, jak nasz gość bezproblemowo wywiązał się z zadań, przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców konkursu, który został przeprowadzony w szkole i dotyczył zaprojektowania szkolnego stroju zgodnego  z regulaminem.  Możemy przypuszczać, że wybór nie należał do najprostszych, ponieważ prace konkursowe były naprawdę wspaniałe.  Następnie w pokazie mody uczniów klasy 6a  zobaczyliśmy, w jaki sposób młodzież chciałaby się ubierać ubierać, znosząc wszelkie zasady   i łamiąc regulaminy. Preferowane okazały się: skóry, ciężkie buty, krzykliwe kolory, odważne fryzury, wyrazisty makijaż i tatuaże. Zbliżając się ku końcowi, mieliśmy okazję usłyszeć pierwszy  z występów Kingi Bukowiec, uczennicy klasy 5b. Potem znów powróciliśmy do wywiadu,  z którego dowiedzieliśmy się kolejnych ciekawych informacji o modzie i projektowaniu. Na zakończenie ponownie wystąpiła przed nami Kinga Bukowiec, która już drugi raz oczarowała wszystkich swoim cudownym głosem. Ostatnimi punktami uroczystości były podziękowania prowadzących oraz Pani Dyrektor. Uczniowie mieli również możliwość wykonania zdjęcia  z projektantką oraz zdobycia autografu.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Całe szczęście,że na zawsze pozostaną z nami wspomnienia i fotografie. Gościowi dziękujemy za możliwość spotkania i ciepłe słowa  o naszej szkole. Życzymy samych sukcesów i wierzymy, że najlepsze projekty i kolekcje dopiero na Panią czekają.

Tekst: Karolina Huczek, Sandra Lysko -  klasa III B gimnazjum

GALERIA>>