Spacerkiem po Europie

„Rekonstrukcja” obrazu Pabla Picassa, tworzenie budowli Gaudiego, tropienie bohaterów bajek krajów unijnych, odgadywanie – co jedzą mieszkańcy krajów UE, budowanie wieży „na metry”… i wiele innych zadań wykonywali uczestnicy międzyszkolnego turnieju dla klas trzecich, „spacerując” po wybranych krajachUE. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół: SP22, SP1, SP11, SP17, SP40, no i oczywiście reprezentacja naszej szkoły- zwycięzcy quizu o Unii Europejskiej: Zuzana Lisowska, Antonia Słowik, Szymon Walter, Kacper Wierzycki. Podczas turnieju zawodnicy wzbogacili swoją wiedzę o krajach UE, poznali ciekawostki związane z tymi krajami i przede wszystkim świetnie się bawili wzorowo współpracując w zespołach jak przystało na przedstawicieli zjednoczonej Europy.

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Przebieg turnieju uatrakcyjniły występy uczniów klasy 1a i 3a.

Zapraszamy do galerii