Spacer po cudownych ogrodach

Ogród zimowy, letni, angielski i japoński. Ogród zachodzącego słońca i ogród ciszy. Niecodzienne labirynty, urocze zakątki i zaułki to tylko niektóre z miejsc, jakie zauroczyły uczestników sobotniej wyprawy do Ogrodów Kapiasów w Goczałkowicach. Dzieci wraz z rodzicami wspólnie uczestniczyły w zwiedzaniu tych niezwykłych ogrodów. Wspólnymi siłami rozwiązywaliśmy również przygotowany przez organizatorów zestaw zadań. Poznaliśmy odpowiedzi np. na pytanie: czy miłorząb japoński to drzewo iglaste czy liściaste? Zobaczyliśmy niezwykłe kompozycje różnorakich drzew, krzewów i kwiatów. Polecamy to miejsce do zwiedzania w czasie letnich rodzinnych wycieczek! Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy tuje, a trzy z nich zostały zasadzone przed naszą szkołą.