Samorząd – działo się!

Wiosenny okres był dla samorządu uczniowskiego bardzo intensywny do tego stopnia, że trudno było znaleźć czas, by powiadamiać Was o naszych poczynaniach na szkolnej stronie. Czynimy więc to teraz ;-)

Jak zwykle pamiętaliście o potrzebujących. Dzięki Waszej pomocy Hospicjum Św. Kaliksta w Tychach dostało jakże ważne artykuły higieniczne pierwszej potrzeby dla swoich podopiecznych. Niech symbolem tej akcji będą pięknie rozkwitnięte żonkile zasadzone na jesień  w ramach akcji „Pola Nadziei” na szkolnej rabatce.

A propos przyrody – w ramach Dnia Ziemi – klasy trzecie gimnazjum wprowadziły nowy świecki zwyczaj: sadzenie drzew na wiosnę. W ten sposób każda odchodząca klasa zostawi po sobie trwałą pamiątkę – a nam będzie milej się uczyć dzięki tlenowi wyprodukowanemu przez te piękne rośliny. Dzień Ziemi był również okazją do przebrania się w kolory ziemi.

Inną okazją do zabawy był dzień piżamowy – i tu Wasza inwencja była fantastyczna – pluszaki, misie, ciepłe piżamki i zwiewne koszulki – było na co popatrzeć i czym oko nacieszyć. Duży plus za dystans do siebie  i poczucie humoru.

Z okazji Dnia Kobiet – nasze nauczycielki dostały zabawne prezenty, a para Kurczaka z Zającem na Wielkanoc zrobiła w młodszych klasach furorę.

Ukoronowaniem Waszej ciężkiej pracy był piknik żeglarski- pogoda dopisała i  humory też.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie  i pomoc w różne imprezy.