Ruch to zdrowie – każdy ci to powie!

Ostatni tydzień minął świetliczakom pod hasłem: “Ruch i rekreacja”. Pod tym pojęciem kryły się zajęcia związane z aktywnością fizyczną, rozwijaniem i doskonaleniem różnorodnych umiejętności związanych m.in. z szybkością, zręcznością, spostrzegawczością, pomysłowością itp. Podczas różnego rodzaju zabaw świetliczaki miały możliwość spróbować swoich sił chodząc na “szczudłach”, skacząc w workach i na piłce. Cykl zabaw z woreczkami, piłeczkami oraz balonami miał na celu doskonalenie rzutu do celu oraz integrację grupy świetlicowej. Wiele radości wzbudziły zabawy z wykorzystaniem “tunelu” oraz pokaz mody (dzieci według własnego pomysłu projektowały strój z dostępnych rekwizytów). Podczas wyjść na boisko świetliczaki miały do swojej dyspozycji zestaw do mini-hokeja, piłki, skakanki itp. Można było wziąć udział w grach typu “zbijak”, “dwa ognie” oraz nauczyć się skakać przez linę.
Zajęcia przeznaczone były dla dzieci z klas I-III i odbywały się zgodnie z planem zajęć na dany dzień.