Rodzina, ach rodzina

Legenda o Piaście i Popielu po angielsku – czemu nie? W ramach innowacji społeczno-językowej  uczniowie klas piątych rozwijają pojęcie „grupa” – a w szczególności termin „rodzina”.  Tradycja postrzyżyn, jako moment przechodzenia chłopców spod opieki matki pod opiekę ojca, stał się świetnym pretekstem do omówienia tradycji i kształtowania postaw  w rodzinie. Poznano również historię rodziny Piasty i legendę o Popielu. W trakcie zajęć uczniowie poznali zasadę pracy ze słownikiem polsko- angielskim oraz angielsko-polskim.

Dodatkowo uczniowie klasy V B przygotowali przedstawienie w języku angielskim o tradycji postrzyżyn w domu Piasta oraz pokazali je rodzicom. Uczniowie klasy V A  takie samo przedstawienie pokazali w trakcie lekcji.

Na zdjęciach uczniowie klasy V B w trakcie przedstawienia.