Przygotowania świateczne…

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia stały się dla świetliczaków okazją do zrobienia, spróbowania nowych ciekawych rzeczy… Podczas zajęć plastycznych powstało wiele ciekawych ozdób do powieszenia, postawienia na stole itp. z wykorzystaniem najprzeróżniejszych materiałów, które na co dzień można znaleźć w domu, pracy, szkole, podwórku. Były to m.in. gałęzie, szyszki, rolki po papierze, płyty DVD, przyprawy korzenne, odlewy gipsowe, filc, papier kolorowy, bibuła, masa solna, do tego trochę brokatu, wstążek i dekoracja świąteczna gotowa.
Święta to też mnóstwo zapachów – dzieci podczas zajęć kulinarnych uczyły się piec cynamonowe serduszka z powidłami śliwkowymi oraz pierniczki, które następnie można było ozdobić bakaliami, polewą, kolorowym lukrem i, oczywiście, zjeść.
Świetlica została ustrojona światełkami, bombkami, choinkami wykonanymi różnymi sposobami i oczywiście śnieżynkami wycinanymi pracowicie z białych kółek. Wszystkim świetliczakom oraz ich rodzinom życzymy cudownych i pogodnych świąt upływających w radosnej atmosferze, aby nadchodzący Nowy Rok spełnił marzenia, plany i przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.