Przedszkolaki odkrywają podwodny świat

„ŻABKI” – grupa naszych przedszkolaków przystąpiła do współpracy z dziećmi ze szkoły angielskiej nad wspólnym projektem „Oceany i woda”. Grupa rozpoczęła swoją podróż w głębiny oceanów łodzią podwodną ”Yellow submarine”. Wychodząc czasem na zewnątrz łodzi podwodnej i zamieniając się w nurka „Żabki” poznały już nowe słówka w języku angielskim, związane z podwodnymi mieszkańcami.  Potrafią już rozpoznać i nazwać po angielsku: meduzę (jellyfish), rozgwiazdę( starfish), konika morskiego (seahorse), ośmiornicę (octopus), delfina (dolphin), rekina (shark) oraz  olbrzymiego wieloryba (whale).

Kolejnym etapem współpracy są meduzy, które przedszkolaki wykonały samodzielnie i wyślą do uczniów szkoły angielskiej.