Przedszkolaki dbają o zdrowie

W ramach tygodnia „Dbamy o zdrowie” nasze przedszkolaki z grup „Smerfusie” i „Żabki” dowiedziały się co należy robić, aby być zdrowym. Tydzień rozpoczęły od zabaw ruchowych na boisku szkolnym. Nie zabrakło też zdrowego śniadania, podczas którego same komponowały zdrową kanapkę z mnóstwem warzyw. W czasie “zdrowego tygodnia” sala Smerfusiów zamieniła się w prawdziwą stołówkę, a przedszkolaki w prawdziwych kucharzy. Dzieci zostały podzielone na grupy- zadaniem każdej było przygotowanie sałatki owocowej. Starsze przedszkolaki dodatkowo przygotowały w swojej grupie w piątek koktajl truskawkowy. W czwartek dzieci miały okazję spotkać się z panią stomatolog, która opowiedziała jak dbać o ząbki, aby były zdrowe oraz kiedy należy wybrać się do lekarza. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pani doktor i oglądały różne sprzęty niezbędne do pracy stomatologa. Na zakończenie naszego spotkania każde chętne dziecko mogło umyć ząbki Dinusiowi, który towarzyszył naszemu gościowi w spotkaniu. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć. Te niezwykłe spotkania miały miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia.