Pracowity rok małych aktorów

Rok szkolny 2012/2013 dobiega końca. Czas na podsumowanie działalności artystycznej koła teatralnego SP5. Mijający rok możemy uznać za udany. Odnieśliśmy wiele sukcesów zarówno grupowych jak i indywidualnych. “Sezon teatralny” otworzyliśmy przedstawieniem “Kot w butach”, które zaprezentowaliśmy na Dniu Otwartym SP5 (05.02.2013 r.) przed jury MCK z Chorzowa oraz uczniami naszej szkoły i zaproszonymi przedszkolakami. Spektakl został zakwalifikowany do finału II Festiwalu Małych Form Artystycznych (spośród 54 zespołów), co uznać można za wielki sukces. 11.04.2013 r. wzięliśmy udział w II Festiwalu Małych Form Artystycznych w Chorzowie zajmując II miejsce. Oceniało nas jury, któremu przewodniczyła znana aktorka Emilia Krakowska. Dnia 18.04.2013r. wystąpiliśmy na XVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Miedźna 2013 w Woli, a 22.04.2013 r. na XXIII Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach zdobywając wyróżnienie I – go stopnia za spektakl “Mucha przed sądem”. Przedstawieniem “Kot w butach” otworzyliśmy 28 maja Dni Kultury Uczniowskiej i festiwal teatralny Teatralia w Piątce. Na ten konkurs członkowie koła, już w ramach swoich zespołów klasowych, przygotowali: “Parodię znanych bajek” – kl.5 b – II miejsce, parodię “W pustyni i w puszczy” – kl.6 a – III miejsce. Przyszli uczestnicy zajęć teatralnych – kl. IV a zaprezentowała spektakl “Nowy w Bajkowym Lesie” i zajęła I miejsce.
Koło teatralne Szkoły Podstawowej nr 5 tworzą uczniowie klas 5b i 6a. Prowadzi je M. Sobczyk, a wspierają ją: I. Jaworska, M. Kuligowska, K. Bromboszcz.
Sukcesami indywidualnymi w konkursach recytatorskich mogą pochwalić się Natalia Marczuk, Zuzanna Ratajczyk i Wiktoria Szamota, które w tym roku szkolnym zdobyły następujące miejsca:
-w XXI Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim – Miedźna 2012 (15.11.2012r.): I miejsce – N. Marczuk, II miejsce – Z. Ratajczyk;
- w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR w kat. szkoły podstawowe w Mikołowie (04.03.2012 r.) – I miejsce – Z. Ratajczyk (udział w eliminacjach regionalnych w Katowicach) – III miejsce – N. Marczuk;
-w Szkolnym Konkursie Recytatorskim – I miejsce – W. Szamota, I miejsce – N. Marczuk;
-w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjóww Tychach – I miejsce W. Szamota (udział w XV Rejonowym Konkursie Recytatorskim  w Bielsku – Białej).
Członkom koła gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.